IK Sigīrija
VRN:40002109700
Ārsta prakse "Sigīrija"
 


 

 
 
 
 

Mēs atrodamies
:


F.Sadovņikova iela 20,
4. stāvs, 430. kab. 
Tālr. 26133715
Darba laiki:
 
Pirmdienās     10.00-17.00
Otrdienās        10.00-20.00
Trešdienās     10.00 -17.00
Ceturtdienās  10.00-17.00 
Piektdienās    10.00-20.00
 
Lūdzam iepriekš pierakstīties!!!
Joga

Joga

Jogas vingrinājumi ķermenim un elpošanai ir tikai neliela Jogas mākslas sastāvdaļa. Protams, ka Jogu ieteicams apgūt vispusīgi. Tam gan nepieciešams veltīt pietiekami daudz laika un pacietības. Taču mēs varam sākt ar fiziskajiem vingrinājumiem, iepazīstot savus slēptos resursus. Jogas zinātne izšķir gan fiziskos, gan garīgos aspektus, un tādējādi mēs gūstam pieredzi par funkcionālo saiti starp fizisko un garīgo plānu.

Zinot, ka būt veselam nozīmē neslimot līdz sirmam vecumam, Jogas mērķis ir novērst visu slimību saknes, nevis ārstēt simptomus.

Jogas metode izceļ sekojošus aspektus:

1. Attīrīšanos.
2. Prāta koncentrēšanos.
3. Pareizu elpošanu.
4. Līdzsvarošanu.
5. Pareizu atbrīvošanos.

Vienu stundu ilgā nodarbībā pamazām var apgūt šādus paņēmienus:

  • atbrīvoties no mugurkaulāja muskuļu sasprindzinājuma;
  • paaugstināt dziļās muskulatūras tonusu;
  • stiprināt saites un locītavas;
  • regulēt asinsriti;
  • līdzsvarot emocijas un prāta darbību.

Ievērojot nevardarbības principu pret sevi, mēs pamazām varam panākt harmonisku fiziskā ķermeņa, dzīvības dinamikas, psihisko un garīgo principu sadarbību.

Mūsu ārstu prakse sadarbojas ar sekojošiem jogas pasniedzējiem: Arni Siliņu,Tamāru Bujanovu.

Joga attēlos


Joga grūtniecēm un jaunajām māmiņām

Joga efektīvāk nekā aktīvi fiziski vingrinājumi palīdz atbrīvoties no liekā ne tikai rupjajā plānā, bet arī smalkajā plānā, jo tieši smalkais ir pamatā rupjajam un nevis otrādi. Bieži vien, veicot aktīvas, dināmiskas darbības, viss notiek tikai rupjajā plānā - tādejādi tiek uzkurinātas kaislības un vēlmes. Uzkurināšanu nevar uzskatīt par atbrīvošanos, kura nepieciešama grūtniecības laikā un īpaši dzemdībās. Joga māca topošajai māmiņai līdzsvarot enerģiju starp došanu un ņemšanu. Joga ir koncentrēšanās nevis uz resursu izšķiešanas rēķina, bet gan koncentrēšanās, pilnīgi atslābinoties. To var izdarīt gan mentāli, gan emocionāli, gan fiziski. Nodarbojoties ar jogu grūtniecības laikā, tiek nostiprināta iegurņa zona, normalizējas vairogdziedzera darbība un asinsspiediens, tā palīdz nomierināties un atslābināties - tas viss ir labi arī bērnam. Joga īpaši ieteicama tad, ja moka bezmiegs, nogurums, sirdsdarbības traucējumi.

Nodarbību uzdevums ir iemācīt topošajām māmiņām pareizi elpot un atslābināties - tātad atvieglot grūtniecības norisi un sagatavot sevi dzemdībām. Jogas mērķis ir panākt, lai gūtniecība noritētu normāli un dzemdības būtu vieglas un dabiskas.

Mēs sadarbojamies ar sekojošiem jogas pasniedzējiem: Tamāru Bujanovu, Arni Siliņu.

Joga


lapas sākums

<< sākums / valodu izvēlne