IK Sigīrija
VRN:40002109700
Ārsta prakse "Sigīrija"
 






 

 
 
 
 





Mēs atrodamies
:


F.Sadovņikova iela 20,
4. stāvs, 430. kab. 
Tālr. 26133715
Darba laiki:
 
Pirmdienās     10.00-17.00
Otrdienās        10.00-20.00
Trešdienās     10.00 -17.00
Ceturtdienās  10.00-17.00 
Piektdienās    10.00-20.00
 
Lūdzam iepriekš pierakstīties!!!
Pilates
Pilates ir vingrojumu sistēma visam ķermenim, ko izveidojis treneris Jozefs Pilates, lai attīstītu un nostiprinātu muskuļus. Lielākā daļa vingrinājumu notiek horizontālā stāvoklī. Kā spēka centrs tiek nodarbināti vēdera, muguras un sēžas muskuļi, kas nodrošina, lai ķermenis kustētos maksimāli simetriski un brīvi. Vingojumu sistēma ir piemērota visiem un jebkuram fiziskās sagatavotības līmenim.

Pilates vingrinājumi nodrošina:

  1. lielāku ķermeņa stabilitāti – piepūles laikā muguras muskuļi kopā ar vēdera muskuļiem rada nepieciešamo spiedienu vēdera dobumā un piedalās muguras stabilizēšanā;
  2. jūtamu aizsardzību pret urīna nesaturēšanu sievietēm un vīriešiem, kā arī ir profilakse un ārstēšana orgānu noslīdēšanas gadījumos;
  3. seksuālās dzīves uzlabošanos;
  4. prostatas saslimšanu profilaksi;
  5. prostatas disfunkciju mazināšanos.

Regulāri nodarbojoties, Pilates pilnīgi izmaina cilvēka ķermeņa izjūtu ikdienā, izlabojot stājas defektus, maina cilvēka gaitu un ļauj ķermenim atgūt pareizu līdzsvara izjūtu. Tiek nodrošināta efektīva asinsrites sistēmas darbība.

Šajā vingrojumu sistēmā darbojas princips no vienkāršā uz sarežģītāko, no zemākā uz augstāko līmeni.



Rudīte Levicka -

Sajūtot (iedomājoties) savas plecu locītavas (2 punkti), un gūžu locītavas (2 punkti) kā četrus stabilus punktus, kurus savienojot ar līnijām, izveidojas taisnstūris jeb ķermeņa „ŗāmis”, un tas jānotur simetriski vingrinājumu izpildīšanas laikā.

Šajos četros punktos (plecu un gūžu locītavās) ir iespējamas dažādas kustību apjoma (amplitūdas) kustības, t.i., to amplitūda var atšķirties (maza, vidēja, liela) un vingrojot ir jāizpilda visas iespējamās amplitūdas jeb locītavas kustīguma brīvības pakāpes. Pilates vingrinājumi izstrādāti tā, lai plecu un gūžu locītavās kustības tiktu izpildītas precīzi un to fizioloģiskajā amplitūdā, un lai tas būtu iespējams šajos četros punktos jeb locītavās, jāiemācās rokas un kājas „atdalīt” no ķermeņa „rāmja”, t.i., lai kustības plecu un gūžu locītavās izpildītu maksimāli brīvi.

Visu vingrinājumu pareizas izpildīšanas tehnikas spēks slēpjas „ķermeņa centrā”, t.i., dziļajos vēdera, muguras un sēžas muskuļos.

Lai sajustu savu „ķermeņa centru”, jāiemācās izelpā savilkt (sasprindzināt) vēdera lejasdaļa muskuļus un starpenes muskuļus (no astes kaula) virzienā uz augšu un uz iekšu līdz pat nabai jeb „savilkt rāvējslēdzēju” un „sapresēt” ribas virzienā uz leju līdz nabai. Vēdera muskuļu sasprindzinājums ir apmēram 30% no iespējamā, jo nedrīkst mainīties dabiskais mugurkaula izliekums jostas daļā. Tādējādi, izelpas laikā, pievelkoties dziļajam vēdera muskuļu slānim mugurkaula virzienā, „ielēdzas” dziļie muguras muskuļi. Tā ir tā dziļā stingrā ķermeņa korsete, kura notur mugurkaulu pareizā - dabiskā pozīcijā.

Noteikti jāpievērš uzmanība galvas pozīcijai. Jebkurā vingrinājumā, galva jāiedomājas kā mugurkaula turpinājums, un kaklam no visām pusēm jābūt vienādi „garam”,t.i. „jāpagarina ”kakla mugurējie muskuļi virzienā uz augšu, it kā ar matu galiem (aiz pakauša) stiepjoties uz augšu.

Pilates vingrinājumi ir piemēroti ikvienam, obligāti tos piemērojot atbilstoši fiziskajai sagatavotībai.

"Šēdoša" darba veicējiem „atslābušie” muskuļi, izpildot pilates vingrinājumus, ir jāsavelk (jāsasprindzina) un „saīsinātie” - jāizstiepj (jāpagarina). Tādējādi ir iespējams izmainīt sava ķermeņa stāju, iemācīties dabiski kustēties, uzlabot pašsajūtu, kļūt vitālākiem un izturīgākiem, dzīvespriecīgākiem, vispārēji uzlabot savas dzīves kvalitāti.

 

















lapas sākums

<< sākums / valodu izvēlne