Akupunktūra jeb adatu terapija ir izsenis pazīstama ārstniecības metode - ēģiptiešu papirusos, kuri datēti ar 1550g. pirms Kr., uzrādīti akupunktūras punkti. Kas tad ir akupunktūras punkti?
Tie ir to aktīvo zonu projekcijas vietas, kuras, savstarpēji mijiedarbojoties, veido ķermeņa āda un iekšējie orgāni. Punkts pats par sevi ir neliels - vidēji 2mm diametrā, tas var palielināties vai samazināties atkarībā no organisma stāvokļa ( piem., miegs vai fiziska slodze). Punktu izvietojums uz ķermeņa ir ārkārtīgi dažāds, un to lielākā daļa projicējas pa nervu gaitu vai arī nervu - asinsvadu kūlīšu gaitu.
Parasti adatu terapijas rezultātā rodas gan vietēja, gan segmentāra, gan vispārēja organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, tāpēc ārstēšana ar šo metodi ir tik efektīva.
Akupunktūru jeb adatu terapiju izmanto sekojošu slimību gadījumos: dažādas izcelsmes locītavu un mugurkaulāja sāpes, muskuļu nogurums, vielu maiņas un hormonālie traucējumi, mastopātija un menstruālā cikla traucējumi, sirds ritma traucējumi, paaugstināts asinsspiediens, gastrīts, aknu un aizkuņģa dziedzera funkciju traucējumi, elpceļu slimības - bronhiālā astma, bronhīts, pneimonijas.
Šo metodi izmanto arī prostatītu ārstēšanā, kā arī lai atmestu smēķēšanu. Akupunktūru jeb adatu terapiju izmanto arī tādu nervu slimību ārstēšanā kā sejas nerva neiropātija, dažādi sāpju sindromi un veģetatīvās nervu sistēmas funkciju traucējumi.