404 Not Found


nginx
Aparmita - Netradicionālā medicīna - Ājurvēdas medicīna, Ājurvēda, Ajūrvēda

 
IK Sigīrija
VRN:40002109700
Ārsta prakse "Sigīrija"
 


 

 
 
 
 

Mēs atrodamies
:


F.Sadovņikova iela 20,
4. stāvs, 430. kab. 
Tālr. 26133715
Darba laiki:
 
Pirmdienās     10.00-17.00
Otrdienās        10.00-20.00
Trešdienās     10.00 -17.00
Ceturtdienās  10.00-17.00 
Piektdienās    10.00-20.00
 
Lūdzam iepriekš pierakstīties!!!
Ājurvēdas medicīna, Ājurvēda, Ajūrvēda

Ājurvēda jeb ajūrvēda tulkojumā no sanskrita nozīmē - mācība par dzīvi. Tā ir galvenā Atharvavēdas sastāvdaļa, kas savukārt ir ceturtā no Vēdām. Tūkstošgadīgais Vēdiskās kultūras mantojums ir svarīgs visai cilvēcei, jo tās ir zināšanas par to, kas un kā veido mūs, cilvēkus, un par pasauli, kurā mēs dzīvojam.

Dažādas jogas un meditāciju metodes, kā arī Ājurvēdas medicīna mūsdienu Rietumu pasaulē iegūst aizvien lielāku popularitāti, lai gan to pirmavoti meklējami senajos Austrumos, galvenokārt Indijā.

Ājurvēda jeb ajūrvēda ir mācība par to, ko un kā mēs domājam - domai ir milzīgs spēks; par to, ko un kā mēs ēdam - enerģiju no Visuma mēs uzņemam arī ar uzturu; par to cik ilgi , kā un kad mēs guļam un vingrojam.

Ājurvēdas jeb ajūrvēdas filozofija uzskata, ka visa pamatā ir pieci pamatelementi - ēteris, gaiss, uguns, ūdens un zeme, kuri ir apkārt mums gaisā, ko elpojam, uzturā, ko lietojam un mūsos pašos. Mūsu organismā šie pieci pamatelementi sakārtojas un apvienojas dažādās attiecībās trīs pamatvienībās - došās. No ētera un gaisa veidojas Vata, uguns ar ūdeni veido Pitu, bet zeme un ūdens veido Kaphu. Šīs trīs došas - Vata, Pita un Kapha ir atbildīgas par visām ķermeņa, prāta un apziņas bioloģiskajām un psiholoģiskajam funkcijām. Tās darbojas gan kā ķermeņa galvenā sastāvdaļa, gan kā aizsargbarjera, radīdamas normālu psiholoģisko fonu. Ja tiek izjaukts šo došu līdzsvars, organisms acumirklī signalizē mums. Ājurvēdas medicīnas būtība ir profilakse.

Mūsu ārstu praksē Ājurvēdas konsultācijas sniedz dr. Ilona Ābele

Testi    Uzturs


lapas sākums

<< sākums / valodu izvēlne