404 Not Found


nginx
Aparmita - Ājurvēdiskās masāžas

 
IK Sigīrija
VRN:40002109700
Ārsta prakse "Sigīrija"
 


 

 
 
 
 

Mēs atrodamies
:


F.Sadovņikova iela 20,
4. stāvs, 430. kab. 
Tālr. 26133715
Darba laiki:
 
Pirmdienās     10.00-17.00
Otrdienās        10.00-20.00
Trešdienās     10.00 -17.00
Ceturtdienās  10.00-17.00 
Piektdienās    10.00-20.00
 
Lūdzam iepriekš pierakstīties!!!
Ājurvēdiskās masāžas

Abjangas masāža

Šis ir eļļas masāžas veids. Katram pacientam individuāli tiek izvēlēta atbilstošā eļļu kombinācija. Masāžas laikā cilvēka ķermenis secīgi no visām pusēm tiek noklāts ar sasildītu eļļu – ārsts uzaicina klientu noteiktā kārtībā mainīt ķermeņa stāvokli.

Visai svarīgi ir arī tas, ka masāžas kustības ir stingri reglamentētas – tās izdara pa cilvēka enerģētiskajām līnijām un t.s. Marmas punktiem. Tas sekmē nevajadzīgo vielu izvadi no organisma un cilvēka enerģētikas sakārtošanu, arī patīkamu atslābināšanos. Ar šo masāžu palīdzību daudziem klientiem izdodas atbrīvoties no liekā svara.

Abjangas masāža ietilpst Pančakarmas ārstēšanas kursā, bet tā var būt arī patstāvīga ārstēšanas procedūra. Abjangas masāžas seanss ilgst apmēram 50 minūtes.

Abjangas masāža attēlos

PRETCELULĪTA MASĀŽA "GARŠAN" (1,5 – 2 stundas)
 

Masāža sastāv no trim posmiem.

1. posms ir enerģiska klienta visa ķermeņa izrīvēšana, izmantojot dabīga materiāla cimdus. Tas aktivizē asinsrites un limfātisko sistēmu, atraisa enerģiju, paātrina apmaiņas procesus audos, uzlabo vielmaiņu un attīra ādu, noberžot tās virspusē esošās epitēlija raga kārtas atmirušās šūnas.

2. posms ir dziļa attīrītā un sagatavotā ķermeņa ieeļļošana, izmantojot no augstvērtīgām augu un ēteriskajām eļļām izgatavotu eļļu ar pretcelulīta un tonizējošu iedarbību. Ieeļļošana ļauj izvadīt no ķermeņa toksīnus un sārņus, atbrīvojot vietu barības vielām. Tā arī uzlabo ādas struktūru, padarot to veselīgi mirdzošu un elastīgu.

3. posms ir ietīšana vai pirts izmantošana. Ietīšanas procedūra vai pirts izraisa apjomīgu sviedru izdalīšanos, veicinot svara samazināšanu. Izvadās toksīni un uzsūcas ēteriskās eļļu substances.

Procedūra tiek pabeigta ar siltu dušu.

Iedarbība: kapilāru kairinājums masāžas laikā izsauc asinsrites pastiprināšanos taukaudos. Rezultātā mazinās celulīts, ķermenis iegūst līdzenas, gludas aprises.

Indikācijas: Masāžu Garšan kopā ar noteiktu dietu un fizisko vingrojumu kompleksu iesaka tiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekā ķermeņa svara un celulīta. Efektīvi palīdz pie pēcdzemdību strijām.

 

 


 


Čampi (Champi) masāža

Šīs masāžas laikā klients parasti sēž un secīgi tiek masēta plecu josla, rokas, kakls un galva. Masāžas kustības ir stingri reglamentētas un notiek pa cilvēka enerģētiskajām līnijām un punktiem. Tiek izmantotas augstvērtīgas eļļas un arī aromātiskās eļļas, kuras izvēlas atbilstoši klienta tipam. Masāžas seanss ilgst apmēram 1 stundu.

Champi masāžas iedarbība ir daudzpusīga – tā līdzsvaro un stabilizē visu cilvēka enerģētiku un tādējādi masāžas laikā klients parasti ļoti labi atslābinās.Masāžas laikā uzlabojas asinsrite, limfas cirkulācija un audu apgāde ar skābekli. Īpaši labus rezultātus ar šīs masāžas palīdzību var sasniegt, ārstējot trauksmes un depresijas sindromus, kā arī dažādas izcelsmes galvassāpes. Šī masāža mazina arī muskuļu saspringumu un sāpes spranda apvidū un plecos, labi palīdz ārstēt deguna blakusdobumu iekaisumus.


Čampi masāžā attēlos

Abjangas masāža

Čampi masāža

 
 
 
 
 
 
 

 

MARMA ČIKITSA  ( 1 stunda )

Marmas ir īpaši ķermeņa punkti, uzspiediens uz kuriem ierosina prānas plūsmu sarežģītajā enerģētisko kanālu (nadi) sistēmā. Balstoties uz senajām kara mākslas zināšanām (Dhanur Veda), Ājurvēdas korifejs Sušruta, traktāta Sušruta Samhitā autors, izšķir 107 terapeitiskos marmas punktus. Pēc Franka Rosa, grāmatas „Ājurvēdiskās akupunktūras zaudētie noslēpumi” autora, datiem ir vismaz 365 šādi marmas punkti.

Marmas daudzos veidos atbilst klasiskās ķīniešu medicīnas akupunktūras punktiem jeb rietumu medicīnas refleksogēnajiem punktiem. Marmas atbilst noteiktiem orgāniem. Marmas punktu ārstēšana (masāža, siltumterapija), līdzīgi kā akupunktūra, izsauc iekšējo orgānu un sistēmu terapeitisku reakciju.

Ārstēšana caur Marmas punktiem darbojas vairākos līmeņos – fiziskajā, emocionālajā, mentālajā un garīgajā. Marma terapija līdzsvaro visas trīs došas – Vāta, Pitta un Kapha. Eļļošana ir nozīmīga marmas terapijas daļa. Siltas ārstniecības augu eļļas tiek uzklātas marmas punktiem un ar harmonizējošu, stimulējošu vai nomierinošu metodi iemasētas.

Marma chikitsa iedarbība
1)
Tās likvidē blokus enerģētiskajos kanālos (šrotas).

2) Nomierina Vāta došu, (gaisa un telpas elementus), ievirzot tās 5 subdošas katrai atbilstošajā normālajā gultnē — īpaši vyana vata, (subdošu, kura kontrolē autonomo nervu sistēmu). Tam liela nozīme ir neiroveģetatīvās distonijas pacientu stāvokļa uzlabošanai.

 3) Cilvēki pēc 45 gadu vecuma kļūst rigīdi. Tas notiek toksīnu (ama) uzkrāšanās un Vāta došas pārsvara dēļ. Kad mūsu ķermenī palielinās Vāta doša, pastiprinās deģenerācijas procesi visos līmeņos. Šī rigiditāte var izpausties kā dogmatiskas, kokainas idejas, emocijas un ierobežotas kustības. Pie paaugstinātas Vātas simptomiem pieder sāpes krustos un jostas daļā, artrīts, iesaldētais plecs, ierobežotas kustības kaklā, apgrūtinātas kustības ekstremitātēs pēc pamošanās. Marmas terapija ļoti efektīvi samazina Vātu, mazinot iepriekšminētos simptomus. Ārstēšanas rezultātā tiek panākta fizisks, mentāls un emocionāls elastīgums.

4) Ārstēšana dod iespēju piedzīvot spēcīgas un dinamiskas izmaiņas fiziskajā, mentālajā, emocionālajā un garīgajā līmenī, radot pozitīvu saikni ar zemapziņu. Cilvēkiem bieži liekas, ka viņi nevar pārkāpt pāri savām komforta zonas robežām. Viņi uzskata, ka ārējie apstākļi viņus ārkārtīgi ierobežo. Pēc marmas terapijas viņi atļaujas pozitīvu risku, atveroties jaunām iespējām, palielinot savu iespēju robežas fiziski un mentāli.

Stāvokļi, pie kuriem ir indicēta marma terapija:

 • Muskuļu un locītavu sāpes, „iesaldētas” locītavas
 • Muskuļu hipertonija
 • Elpošanas sistēmas problēmas
 • Gremošanas un izvadsistēmu problēmas
 • Centrālās un veģetatīvās nervu sistēmas darbības traucējumi
 • Galvas sāpes un migrēna
 • Endokrīnās sistēmas slimības
 • Nemiers un depresija
 • Stresa stāvoklis, bailes un fobijas
 • Apmulsums, atmiņas zudums, dezorientācija
 • Nogurums un enerģijas trūkums
 • Nepieciešama izlaušanās ārpus pieņemto uzskatu sistēmas.

 


lapas sākums

<< sākums / valodu izvēlne