IK Sigīrija
VRN:40002109700
Ārsta prakse "Sigīrija"
 


 

 
 
 
 

Mēs atrodamies
:


F.Sadovņikova iela 20,
4. stāvs, 430. kab. 
Tālr. 26133715
Darba laiki:
 
Pirmdienās     10.00-17.00
Otrdienās        10.00-20.00
Trešdienās     10.00 -17.00
Ceturtdienās  10.00-17.00 
Piektdienās    10.00-20.00
 
Lūdzam iepriekš pierakstīties!!!
Roku tirpšanas, sāpju sindromu un trauksmes ārstēšana

Roku tirpšana, galvassāpes, sāpes plecos un mugurā, trauksmes sajūta un nomāktība – nereti par šīm nepatīkamajām izjūtām mēs mēdzam stāstīt gan kolēģiem, gan viens otram, gaidot rindu pie ārsta. Nereti dzirdēti arī tādi atzinumi: ”Ar to jums jasadzīvo, tas jums no osteohondrozes .”

Veselības centrā ”APARMITA” pie neirologa arī visai bieži atnāk pacienti, kuri sūdzas par roku tirpšanu. Protams, ka to var izsaukt dažādi cēloņi un tādēļ pacients rūpīgi jāizmeklē. Biežākais roku tirpšanas iemesls ir t.s. karpālā kanāla sindroms. Tas rodas, ja kāda iemesla dēļ plaukstas pamata kanālā piespiests vidusnervs. Iemesls var būt gan palielināts roku noslogojums (fiziska darba strādniekiem), gan arī endokrīnas izmaiņas ( bieži sievietēm grūtniecības un bērna zīdīšanas periodā, menopauzes laikā u.c.). Nereti gadās, ka pacienti uzskatījuši, ka “tas jau no nerviem”, “tas no vecuma un tur neko nevar darīt!” Bet tieši šādos gadījumos parasti iespējams ātri panākt uzlabošanos. Vēlams gan, lai pacienti pēc iespējas ātrāk atnāktu konsultēties pie speciālista.

Visai bieži sastopamas kaites – sāpes plecos, sprandā, mugurkaula jostas līmenī un kājās. Arī šeit cēloņi var būt dažādi – gan smags fizisks darbs, gan nepareizs muskuļu noslogojums trenažieru zālē, gan ilgstošs sēdošs darbs. Nereti mūsdienās pat jauniem cilvēkiem redzami izteikti stājas un mugurkaulāja attīstības defekti un turklāt kombinācijā ar ļoti vāji attīstītu muskulatūru. Tādiem pacientiem mūsu centrā sniedzam vispusīgu palīdzību. Akūtos gadījumos izdarām visas nepieciešamās blokādes (blokāde ir atsāpinošu medikamentu ievadīšana, lai bloķētu sāpju impulsus), kā arī nozīmējam atbilstošus medikamentus. Svarīgi akūtas sāpes savlaicīgi un pareizi pārtraukt, lai tās nekļūtu hroniskas. Tālāk parasti seko masāžas kurss, kuru mūsu centrā veic augsti kvalificēts masieris. Masāžas paņēmieni tiek izvēlēti katram pacientam individuāli, iepriekš kopā ar neirologu analizējot rentgena uzņēmumus un pacienta stāvokli. Ja nepieciešams, klasiskajai masāžai pievieno arī postizometrisko relaksāciju – ar tās palīdzību var efektīvi atbrīvot sasprindzinātos muskuļus un tādējādi mazinās sāpes. Pacientiem iemāca arī speciālus elpošanas un ārstnieciskos vingrinājumus, kuri palīdz atbrīvot mugurkaulāja saites. Lai mazinātu sāpes un izvairītos no atkārtotiem paasinājumiem, obligāts nosacījums ir ārstnieciskās vingrošanas kurss un vingrojumi tiek izvēlēti individuāli katram pacientam. Mugurkaulāja funkcijas ievērojami uzlabo arī Ājurvēdas masāžas – Abjanga un Čampi masāžas, kuras mūsu centrā veic ārsti.

Mūsdienās daudzi cilvēki periodiski mokās ar iekšēja nemiera, trauksmes un baiļu izjūtām, kuras bieži pavada arī sirdsklauves, spiediena sajūta sirds apvidū vai pakrūtē, drebuļi, galvassāpes, elpas trūkums u.tml.. Daudzi sūdzas arī par vispārēju nomāktību, nespēku, apgrūtinātu koncentrēšanos. Šādiem pacientiem lieliski palīdz tradicionālās medicīnas apvienojums ar Ājurvēdas metodēm. Vispirms pacientu rūpīgi izmeklē, ja nepieciešams, ārstējot izmanto medikamentus. Izveseļošanās norit daudz ātrāk un sekmīgāk, ja izmanto arī tādas Ājurvēdas procedūras kā Čampi vai Abjangas masāžas un pievieno Ājurvēdas preparātus, kuri gatavoti no augiem. Īpaši svarīgi tas ir tad, ja pacients slikti panes medikamentus.

Neiroloģe Māra Bērziņalapas sākums

<< sākums / valodu izvēlne